Mužské tělo produkuje testosteron. Zná to skoro každý. Ne každého ale zajímalo, na čem skutečně závisí hladina testosteronu. V první řadě je důležité vědět, že o produkci testosteronu v těle rozhoduje náš mozek. Jde konkrétně o hypofýzu. Zde se rozhoduje, kdy zvýšit nebo snížit produkci testosteronu.
Hladina testosteronu v těle je individuální záležitostí. Záleží především na genech. Co je však velmi důležité, proces socializace má velmi velký vliv na hladinu testosteronu. Vysoký testosteron má své klady i zápory. Výhodou je samozřejmě pevná postava a energie. Nevýhodou je, že jste náchylní k nemocem.
Jinými slovy, muži s vysokou hladinou testosteronu častěji onemocní a jsou imunní vůči nachlazení a dalším neduhům. Testosteron totiž ničí imunitní buňky. Nejvyšší hladiny testosteronu jsou zaznamenány ráno až do poledne. Poté hladina začne klesat. Ve večerních hodinách se hladina testosteronu opět stabilizuje.
Jak používat BCAA
Aminokyseliny BCAA mají obrovský vliv na budování svalové tkáně. Jednou z aminokyselin je leucin. Díky nim se zvyšuje množství ATP ve svalové tkáni. Díky tomu dostávají svaly mnohem více energie. Za druhé, aminokyseliny BCAA chrání svalová vlákna před poškozením.
Svalová tkáň se díky nim mnohem rychleji regeneruje a mnohem rychleji roste. Aby byly přípravky BCAA účinné, měly by být správně dávkovány. Za zmínku také stojí, že obrovský vliv na spalování tuků mají také aminokyseliny BCAA. Přípravky BCAA lze užívat před jídlem a po jídle.
Důležité je také nejen to, kdy BCAA užíváte, ale s čím. Měly by se užívat se sacharidy. Svaly musí mít stavební kameny. Tyto přípravky jsou dostupné k prodeji ve formě kapslí, tablet a prášků. Doplněk je dokonale absorbován tělem a přináší dobré výsledky poměrně rychle. Díky němu se svaly vyvíjejí mnohem rychleji.
Příznaky, jako je bolest ucha, by se nikdy neměly brát na lehkou váhu
Bolest ucha může mít mnoho příčin. Může signalizovat problémy se sluchovým orgánem, může to být i příznak vážného onemocnění někde v našem těle, například v žaludku. Bolest ucha je totiž spojena se žaludečním refluxem, tedy opakovaným jídlem ze žaludku do jícnu.
Nejčastěji je bolest ucha spojena se zánětem vyvíjejícím se v tomto orgánu. Někdy je spojena i s problémy temporomandibulárního kloubu. V nejtěžších případech je bolest ucha příznakem rakoviny. Někdy je bolest ucha spojena s psychogenním faktorem. Samozřejmě, když je bolest ucha chronická, symptomy nelze ignorovat. Návštěva lékaře je nutná.
Právě on by měl s pomocí vhodného vyšetření určit příčiny bolesti ucha. Možná je také nedostatečný tlak ve středním uchu. Někdy lze příčinu hledat i v alergiích. Není od věci hledat diagnózu na internetu. Nejlepší je navštívit ORL specialistu.